Regularny "Kiwi"

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

AKTUALNOŚĆ · 19.01.2018 · 15:46
Łukasz Zembik
Łukasz Zembik
Notowania NZD/USD od miesiąca przebiegają nadzwyczaj "technicznie"
Regularny "Kiwi"

Każdy Trader lubi rynki, na których analiza techniczna jest respektowana, kiedy daje nam ona wiele sygnałów transakcyjnych. Teoretycznie jedynie takie rynki powinnismy wybierać, jednak nie zawsze o to łatwo. Rozpoczał się nowy rok, który często  zapoczątkowuje nowe trendy lub silne impulsy wzrostowe. Zarządzający portfelami zaczynają wdrażać w życie nowo obrane strategie, co stanowi jedną z przyczyn takiego zjawiska obserwowanego na wykresach. Nie inaczej jest na parze walutowej NZDUSD. Co prawda impuls wzrosotwy na tym instrumencie datuje się na początek grudnia 2017, ale wzrosty przyspieszyły wraz z nadejściem nowego roku. 

Instrument NZD/USD od początku grudnia porusza się w niezaprzeczalnym trendzie wzrostowym. Analizujemy interwał H4 oraz H1. Na wykresie D1 możemy dostrzec natomiast szeroki przedział wahań, jednak tym horyzontem czasowym w tym momencie się nie zajmujemy.  Kurs na interwale godzinowym oraz 4 - godzinowym w badanym okresie wykonał szereg korekt, pomiędzy którymi wystąpiły pewne zalezności. Pierwsza z nich AB (15-20 XII) o rozpiętości ok 78 pkt. przypomina wielkością tę ostatnią GJ z okresu 15-17 stycznia. Pomiedzy nimi wyrysowały sie dwie inne, nieco mniejsze korekty (ok 58 pkt). Mowa tu o odcinkach CD oraz EF, które są do siebie bardzo podobne.

Najbardziej interesującym punktem w calej tej układance okazuje się być punkt J. Oprócz tego, że w tym własnie miejscu występuje zjawisko równości korekt (AB=GJ), to dodatkowo spadki (GJ) zostały zbudowane z trzech podfal: GH, HI oraz IJ, z czego GH oraz IJ są niemalże równe. Jest to przykład techniki APP (Alternate Price Projection), którą opisywałem TUTAJ. Dołek J wypadł rónież w okolicach poprzedniego szczytu, który został zaznaczony na wykresie przerywanym, czerwonym okręgiem. Połączenie tych kilku technik AT dało nam istotny sygnał kupna na "Kiwi".

O podobnych sytuacjach będę opowiadał już 23 i 24 stycznia o godz. 18:00 na szkoleniu TRADING NEXT LEVEL.

Wykres: NZD/USD, H1