Lipiec miesiącem bitcoina – co dalej?

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

AKTUALNOŚĆ · 25.07.2018 · 13:25
Łukasz Zembik
Łukasz Zembik
Kurs kontraktu CFD (Contract for difference) opartego o futures z CME (Chicago Mercantile Exchange) wzrósł o ponad 47% od czerwcowego dołka. Kurs wyłamał się z miesięcznej konsolidacji. Na rynek najpopularniejszej kryptowaluty znów wróciła zmienność. Utrzymujący się wskaźnik ATR (Average True Range) na niskim poziomie od dłuższego czasu, zaczął odbijać. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowany trend będzie kontynuowany.
Lipiec miesiącem bitcoina – co dalej?

Obecnie CFD oparty o notowania kontraktu futures na Bitcoin jest handlowany po 8280 dolarów.  Jeszcze miesiąc temu cena tego instrumentu oscylowała wokół poziomu 5800 USD. Skąd tak silne wzrosty?

Wykres: CFD Bitcoin, D1, TMS Connect, MT5

Przyczyn można doszukiwać się w fundamentach oraz analizie technicznej.

Rynek upatruje przyczyn dynamicznych wzrostów w dużym popycie na bitcoina ze strony inwestorów z Japonii. Wszystko w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi zawirowaniami rynkowymi, które może wywołać zmiana strategii Banku Japonii. Dane potwierdzają, że ponad połowa transakcji na bitcoinie odbywa się w japońskiej walucie. Zatem jest duże prawdopodobieństwo, że ten czynnik fundamentalny stoi za silnymi wzrostami notowań CFD Bitcoin (instrument dostępny na platformach TMS Brokers).

„Technika” też dużo nam wyjaśnia. Czerwcowy dołek wypadł precyzyjnie w okolicach lutowego minimum. Horyzontalny poziom stał się barierą nie do pokonania (przynajmniej na ten moment). Sygnału kupna można doszukiwać się również w przebiciu przez cenę przyspieszonej linii trendu spadkowego jak również przełamaniu linii szyi potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Sama formacja powstała również w nieprzypadkowym miejscu.

Interwał H4 oraz H1 pokazuje, że kurs wszedł w silny trend. Świadczy o tym dynamika wzrostów oraz regularne, płytkie korekty. Warto zatem szukać zakończenia korekt i podłączać się do panującej tendencji.

Wykres: CFD Bitcoin, H4, TMS Connect, MT5

Wykres: CFD Bitcoin, H1, TMS Connect, MT5